نحوه درست فریز کردن توت فرنگی ها

توت فرنگی ها

چگونه توت فرنگی ها را فریز کنیم؟!

وقتی غذا را به درستی منجمد کنید، میتواند کیفیت آن را حفظ کنید و بیشتر طعم و ارزش غذایی آن نیز حفظ میشود. این مقاله را دنبال کنید تا بتوانید به راحتی میوه های خوشمزه ای برای اسموتی ها، دسرها و موارد دیگر تهیه کنید.

رایج‌ترین روش برای انجماد توت فرنگی، فریز کردن آن‌ها به صورت کامل و بدون افزودن شکر (با استفاده از نایلون) است. همچنین روش هایی برای منجمد کردن توت فرنگی با شکر وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

ساده ترین روش فریز کردن توت فرنگی ها

قبل از اینکه توت فرنگی ها را منجمد کنید، آنها را کاملاً بشویید و آنها را در یک آبکش قرار دهید. به یاد داشته باشید نباید ساقه های توت فرنگی را قبل از شست و شو جدا کنید، زیرا سبب نفوذ آب به بافت آن می شود و روی طعم آن تأثیر می‌گذارد، هیچکس توت فرنگی آبکی را دوست ندارد!

سینی مناسبی را انتخاب کنید، حوله کاغذی یا یک حوله تمیز بدون پرز روی آن پهن کنید. سپس توت فرنگی های شسته شده را روی آن قرار دهید. صبر کنید تا آب آنها کاملاً گرفته شود.

بعد از این مرحله توت فرنگی ها را در ظرفی با فاصله از یکدیگر قرار دهید سپس آن ظرف را داخل فریزر قرار دهید، نیازی نیست درب ظرف را ببندید. این ظرف را داخل فریزر به مدت 1 الی 2 ساعت قرار دهید.

بعد از این مدت، آن ظرف را از فریزر خارج کرده و کیسه نایلونی مناسبی را انتخاب کنید، سپس توت فرنگی ها را به کیسه نایلونی انتقال دهید و این کیسه را داخل فریزر قرار دهید.

توت فرنگی ها

پیشنهاد می کنیم که قبل از اینکه توت ها را داخل فریزر بگذارید. آن ها را وزن کنید و روی کیسه نایلونی یادداشت کنید. وقتی برای تهیه غذای به توت فرنگی منجمد نیاز دارید، می دانید که چقدر از آن را در اختیار دارید.

چگونه توت فرنگی را با شکر منجمد کنیم

شما همچنین می توانید قبل از انجماد توت فرنگی به آن شکر اضافه کنید. بعد از انتخاب کیسه نایلونی یا ظرفی مناسب مقدار کمی توت فرنگی کامل یا برش خورده را در کیسه یا ظرف فریزر بریزید و کمی شکر روی آنها بپاشید. سپس دوباره یک لایه دیگر توت فرنگی را بریزید و کمی شکر نیز اضافه کنید.

همچنان به این کار ادامه دهید تا توت ها تمام شوند. در بالای کیسه یا ظرف، کمی فضای خالی بگذارید. درب ظرف را بگذارید و به مدت 15 دقیقه اجازه دهید تا توت فرنگی ها در دمای محیط استراحت کنند. بعد از این مدت توت فرنگی ها را به فریزر منتقل کنید.

توت فرنگی ها

چه مدت می توان توت فرنگی را فریز کرد؟

طبق گفته دانشمندان، شما می توانید با خیال راحت توت فرنگی را تا یک سال در فریزر نگهداری کنید.

چگونه توت فرنگی های یخ زده را یخ زدایی کنید؟

بهترین راه برای یخ زدایی توت فرنگی های یخ زده این است که آنها را در دمای اتاق بگذارید. یا کل کیسه فریزر را در مقداری آب سرد قرار دهید. هرچه فرآیند یخزدایی آرام‌تر پیش برود، باعث می شود، بافت توت فرنگی حفظ شود. شما همچنین می توانید آنها را در مایکروویو نیز قرار دهید. اما هشدار می دهیم که مایکروویو باعث آسیب رساندن به بافت آن می شود.

حوه درست فریز کردن توت فرنگی ها

بهترین میوه برای انجماد کدام است؟

توت فرنگی یکی از بهترین میوه ها برای انجماد است. همیشه سعی کنید از تازه ترین و سفت ترین توت فرنگی ها برای بهترین نتیجه استفاده کنید. همیشه توت فرنگی هایی را انتخاب کنید که کاملا قرمز روشن و براق به نظر می رسند تا پس از یخ زدایی توت ها با طعم عالی و شیرین مواجه شوید. نباید رگه های سبز یا سفید روی میوه وجود داشته باشند.


بیشتر بدانید:
طرز تهیه شربت توت فرنگی خانگی خوشرنگ

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *