بهترین روش از بین بردن بوی سیر از دهان

زیبا کیانی
5 دقیقه

سیر یکی از پرخاصیت ترین گیاهان خوراکی است. اما بوی بد سیر باعث می شود بسیاری از افراد از خوردن آن خودداری کنند. در اینجا بهترین روش از بین بردن بوی سیر از دهان را به شما خواهیم گفت. با دانستن این نکات دیگر نگران بوی سیر نباشید و با خیال راحت آن را میل کنید تا از فواید بیشمار آن بهره مند شوید.

آگاهی از روش از بین بردن بوی سیر از دهان به دغدغه ای جدی برای همه تبدیل شده است. چرا که سیر یکی از اصلی ترین مواد افزودنی به غذاها است و نقش مهمی در طعم و مزه غذاها ایفا می کند. بنابراین نمی توان تنها به دلیل بوی بد آن را از لیست مواد اولیه حذف کرد. در نتیجه مسئله قابل توجه درباره بوی بد سیر این است که منبع و منشا این بو دهان شما نیست، بلکه این بو از معده شما خارج می شود.

این بدان معنی است که مسواک زدن یا استفاده از دهانشویه تاثیر چشمگیری در کاهش این بو نخواهد داشت. گرچه بسیاری از خانم ها برای فرار از بوی بد سیر آن را می پزند و یا از پودر سیر استفاده می کنند. بله این روش ها نیز کارساز است. اما با پختن سیر بسیاری از خواص آن از بین می رود و عطر سیر تازه را ندارد.

برطرف کردن بوی دهان از سیر

راه های از بین بردن بوی سیر

تنها روش از بین بردن بوی سیر از دهان و معده، خوردن یک سری مواد غذایی است که در خانه همه ما پیدا می شود. در ادامه لیست این خوراکی آمده است:

  • ماست: بلافاصله پس از مصرف سیر، 7 الی 8 قاشق غذاخوری ماست بخورید. واکنش شیمیایی ماست با سیر، بهترین روش از بین بردن بوی سیر است.
  • شیر پر چرب: نوشیدن شیر پر چرب از فعالیت عناصر حاوی سولفور که پخش کننده بوی بد جلوگیری می کند. بنابراین پس از خوردن غذاهای سیردار یک لیوان شیر ترجیحا پر چرب میل کنید.
  • لیمو ترش: لیمو ترش علاوه بر از بین بردن باکتری های تولید کننده بوی بد در زبان و دهان، سبب کاهش بوی سیر در معده نیز می شود. لیمو ترش را بر روی زبان خود نگه دارید و مانند آبنبات چوبی بمکید تا شاهد تاثیر آن باشید.
  • مایعات حاوی نعنا و لیمو: نوشیدنی هایی مانند لیموناد، موهیتو و چای نعنا بوی سیر را از دهان و ریه شما شستشو می دهند.
  • آدامس دارچین: جویدن آدامس ترشح بزاق در دهان را به مراتب افزایش می دهد و همین امر سبب پاکسازی دهان می گردد. بهترین نوع آدامس، آدامس دارچینی است. حتی جویدن دارچین خشک نیز برای از بین بردن بوی سیر بسیار موثر است.

دارچین و بوی سیر

  • سبزیجات: توصیه می شود در کنار غذاهای حاوی سیر حتما از سبزیجاتی مانند نعناع، جعفری، لیمو ترش، پوره سیب زمینی، هویج یا قارچ استفاده کنید. این سبزیجات تنفس شما را از بوی سیر پاک می کنند.
  • خردل: می توان بهترین روش از بین بردن بوی سیر را مصرف خردل نام برد. ابتدا 1 قاشق چایخوری خردل را به مدت 1 دقیقه قرقره کنید. سپس نصف قاشق چایخوری از خردل میل کنید. با این کار بوی بد سیر را هم از دهان و هم از معده پاک خواهید کرد.

سخن آخر

بوی سیر ماندگار نیست و بعد از یک مدت از بین می رود. بهتر است برای کارهایتان برنامه ریزی داشته باشید و تا چند ساعت قبل از قرارهای کاری یا عاشقانه تان یا حضور در جایی که احساس می کنید افراد اطرافتان می توانند بوی دهان شما رو استشمام کنند، سیر مصرف نکنید.

افراد مختلف با هم تفاوت دارند شاید یک روش برای شما تاثیر گذار باشد اما برای فرد دیگر روش دیگر مناسب باشد. بهترین کار این است که شما روش های مختلف را امتحان کنید و ببنید کدام برای شما جوابگو است و آن روش را برای مواقع اضطراری مد نظر داشته باشید.

اشتراک گذاری این مطلب
متن دیدگاه