5 غذای خوشمزه مناسب ایام نوروز 1402

زیبا کیانی
3 دقیقه

نوروز به عنوان مهمترین مراسم ایرانی در اولین روز بهار جشن گرفته می شود. غذاهای سنتی نقش مهمی در در این روزهای اول سال جدید دارند و این پنج غذایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم ببرای پذیرایی از مهمان ها و دورهمی های خانوادگی شما بسیار مناسب است.

سبزی پلو ماهی: این غذا از برنج آمیخته با سبزیجات و ماهی که اغلب کبابی یا سرخ شده تشکیل می شود. این غذای سنتی نمادی از تجدید زندگی است و جزء اصلی این ایام است. آن را با ماست یا سس سیر امتحان کنید.

آش رشته: آش رشته یک سوپ مقوی است که با عدس، لوبیا، رشته و سبزی درست می شود، آش رشته یک غذای مقوی،  سیر کننده و خوش طعم است. در فرهنگ سنتی ایرانیان گفته شده است که خوزدن آش رشته در ابتدای سال خوش شانسی و رونق می آورد.

دلمه برگ مو: این برگ های انگور پر شده با مخلوطی از برنج، سبزی و گوشت چرخ کرده جذابیت و طعنی دارد که تا وعده ی بعدی ترکتان نخواهد کرد. این دلمه یک پیش غذای مورد علاقه در جشن های نوروزی است و اغلب با ماست یا سس سیر سرو می شود.

کوکو سبزی: این غذا که می توان آن را یک نوع املت گیاهی ایرانی دانست با انواع سبزی های تازه مانند جعفری، گشنیز و شوید درست می شود. این یک پیش غذا یا میان وعده ی خوشمزه است و برای افزودن طعم تازه و گیاهی به میهمانی نوروزی شما عالی است.

باقلوا: این شیرینی که از لایه‌های خمیر فیلو، آجیل خرد شده و شربت عسل درست می‌شود، یک دسر محبوب در جشن‌های نوروزی است. باقلوا جزء جدانشدنی سفره های نوروزی است و اغلب در کنار چای یا قهوه سرو می شود و بهترین راه برای پر کردن زمان میان بحث و بازی های خانواده در دورهمی های نوروزی است.

نوروز 1402

اینها تنها تعدادی از غذاهای بسیار خوشمزه ای است که در این ایام سرو و میل می شود. چه از طرفداران غذاهای شور و چه شیرین باشید، در این جشن برای همه خوراکی هایی وجود دارد که می توانند از آن لذت ببرید. پس با خانواده و دوستان دور هم جمع شوید، طعم غذاهای سنتی عید را بچشید و با شادی و امید به استقبال سال جدید بروید. سال جدید می تواند پر از خبرهای خوب باشد.

پیشاپیش نوروزتان پیروز.

برچسب خورده:
اشتراک گذاری این مطلب
متن دیدگاه