5 غذای خوشمزه مناسب ایام نوروز 1402

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی، نوروز

نوروز به عنوان مهمترین مراسم ایرانی در اولین روز بهار جشن گرفته می شود. غذاهای سنتی نقش مهمی در در این روزهای اول سال جدید دارند و این پنج غذایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم ببرای پذیرایی از مهمان ها و دورهمی های خانوادگی شما بسیار مناسب است.

سبزی پلو ماهی: این غذا از برنج آمیخته با سبزیجات و ماهی که اغلب کبابی یا سرخ شده تشکیل می شود. این غذای سنتی نمادی از تجدید زندگی است و جزء اصلی این ایام است. آن را با ماست یا سس سیر امتحان کنید.

آش رشته: آش رشته یک سوپ مقوی است که با عدس، لوبیا، رشته و سبزی درست می شود، آش رشته یک غذای مقوی،  سیر کننده و خوش طعم است. در فرهنگ سنتی ایرانیان گفته شده است که خوزدن آش رشته در ابتدای سال خوش شانسی و رونق می آورد.

دلمه برگ مو: این برگ های انگور پر شده با مخلوطی از برنج، سبزی و گوشت چرخ کرده جذابیت و طعنی دارد که تا وعده ی بعدی ترکتان نخواهد کرد. این دلمه یک پیش غذای مورد علاقه در جشن های نوروزی است و اغلب با ماست یا سس سیر سرو می شود.

کوکو سبزی: این غذا که می توان آن را یک نوع املت گیاهی ایرانی دانست با انواع سبزی های تازه مانند جعفری، گشنیز و شوید درست می شود. این یک پیش غذا یا میان وعده ی خوشمزه است و برای افزودن طعم تازه و گیاهی به میهمانی نوروزی شما عالی است.

باقلوا: این شیرینی که از لایه‌های خمیر فیلو، آجیل خرد شده و شربت عسل درست می‌شود، یک دسر محبوب در جشن‌های نوروزی است. باقلوا جزء جدانشدنی سفره های نوروزی است و اغلب در کنار چای یا قهوه سرو می شود و بهترین راه برای پر کردن زمان میان بحث و بازی های خانواده در دورهمی های نوروزی است.

نوروز 1402

اینها تنها تعدادی از غذاهای بسیار خوشمزه ای است که در این ایام سرو و میل می شود. چه از طرفداران غذاهای شور و چه شیرین باشید، در این جشن برای همه خوراکی هایی وجود دارد که می توانند از آن لذت ببرید. پس با خانواده و دوستان دور هم جمع شوید، طعم غذاهای سنتی عید را بچشید و با شادی و امید به استقبال سال جدید بروید. سال جدید می تواند پر از خبرهای خوب باشد.

پیشاپیش نوروزتان پیروز.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *